» » ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ

ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВПісочинська селищна рада в 2017 р. уклала більше трьох десятків договорів на постачання продуктів харчування в дошкільні навчальні заклади смт Пісочин на загальну суму більше 2,5 млн грн. Усі договори є прямими, тобто укладені без проведення тендеру, отже, без конкуренції.

ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ

Усі договори на постачання продуктів селищний голова уклав із двома постачальниками – ФО-П Кононенко М.М. та ФО-П Кононенко О.П., які, за нашою інформацією, є чоловіком і дружиною. При цьому, нам не вдалося віднайти іншої підприємницької діяльності, окрім постачання продуктів харчування в дитсадки Пісочина, яку б ці фізичні особи-підприємці здійснювали.

Увагу активістів «ГО-«Альтернатива» привернула вартість та якість продуктів харчування, що постачалися в дитсадки, оскільки документи, що їх Пісочинська селищна рада розмістила в відкритому доступі PROZORRO, викликали здивування астрономічними цінами.

ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ
ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ

Тож 23 жовтня 2017 р. депутати Харківської районної ради Артем Фисун та Дмитро Куріло прийшли в дитячий садок «Теремок», де ознайомилися з «документацією», на підставі якої в дитячий заклад постачаються продукти харчування. М’яко кажучи, ті «папірці» на постачання продуктів важко назвати «товарно-накладними відомостями».

ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ
ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ

Аби мати повну картину, депутат Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко звернувся до селищної ради, щоб надали документи, що підтверджують якість продуктів харчування. Отримані документи з трьох дитячих дошкільних навчальних закладів вказують на низьку виконавську дисципліну, нехлюйське ставлення до свої обов’язків та до здоров’я й безпеки дітей.

Виявлені наступні недоліки наданих документів:
1. Надані копії документів нечитабельні.
2. Сир кисломолочний ваговий 9% закуповується найдешевший. Минулорічні дослідження подібного сиру, що постачався в дитячі заклади м. Харків, показали його низьку якість.
3. Сертифікат на філе куряче датується 28.12.2016 р., тобто прострочений.
4. Т-молоко повинне бути привезене не пізніше 30.10.17 р. Отже, з таким терміном споживання воно вже не повинно завозитися в дитячі заклади.
5. У дитсадку №2 на рибу хек відсутній взагалі сертифікат якості, а наданий папірець є «біркою» з ящика. Крім того, відсутні супровідні документи на хек (так звана «карантінка», яка надається товару при проходженні митного контролю), що може вказувати на те, що ця риба – контрабандна. У дитсадку №1 сертифікат на рибу – недійсний, до 22.09.2016 р. Медичний працівник не мав права приймати таку продукцію.
6. На яловиче м’ясо в якості документа надана довідка з Центрального ринку, але який саме санітарний лікар її надав, розрізнити важко, відсутня дата на довідці, відсутнє найменування частини туші, відсутня вартість, відсутні умови та термін зберігання.
7. Усі продукти постачаються одним транспортним засобом, що заборонено (яйце з рибою, молоком, м’ясо з молоком та ін. заборонено возити одним транспортом) відповідно до ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
8. Важко зрозуміти з наданих документів, яку саме ковбасу постачають у дитсадки (постачаються вироби Іванівського м’ясокомбінату). При цьому дозволяється споживати дітям тільки ті вироби, які мають ДСТУ, ті які відповідають ТУ – заборонені для вживання дітьми). Привертає увагу, що «Український м’ясокомбінат» у наданих паперах іменується як «ТОВ», але в реєстрі підприємств – «ЗАТ». Подібне може вказувати на фальсифікацію документації.

ПРОДУКТИ ДЛЯ ДИТСАДКІВ

Усе ці документи вказують на відсутність контролю якості в дитячих садках та Пісочинській селищній раді, яка, власне, й добрала постачальника продуктів харчування.

Шановні батьки, 60% вартості харчування в дитячих садка сплачуєте саме Ви. Якщо Ви турбуєтеся про здорове майбутнє свої діток, періодично перевіряйте меню та документацію, на підставі якої постачаються продукти в дитсадки.
Ми завжди готові Вам допомогти відстояти Ваші законні права та інтереси.

Депутат Харківської обласної ради Віктор Кисіль
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Продукти, діти, дитячий садок, харчі, якість


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: