» » В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА УСТАНОВКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ

В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА УСТАНОВКИ ЛІЧИЛЬНИКІВВ УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА УСТАНОВКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ

Наприкінці 2017 р. Верховна Рада України прийняла зміни до «Закону про комерційний облік газу» (законопроект №5722).

Головна зміна – це встановлення єдиного загально будинкового лічильника газу в багатоповерхівках тепер дозволяється встановлювати тільки за згодою всіх мешканців. У новому законі прописано, що, по-перше, остаточні терміни установки лічильників в Україні переносяться на 2021 рік, по-друге, загальнобудинкові прилади обліку можуть ставити тільки, якщо отримано згоду всіх мешканців (а це практично нереально), потретє, українці можуть ставити індивідуальні лічильники за свій рахунок, але потім ці гроші їм повинні компенсувати постачальники газу.

Крім того, постачальникам заборонили відключати громадян від газопостачання, якщо ті відмовляються ставити лічильники. Теоретично, позбавлення від диктату газопостачальників вигідне для пересічних українців. Установка індивідуального лічильника замість загальнобудинкового дозволить громадянам платити за газ, як мінімум, на 15-20% менше.

Але виникає питання, як довго чекати монтажників, котрі повинні встановлювати індивідуальні лічильники? Граничний термін забезпечення всіх мешканців багатоповерхівок, яким потрібно встановити прилади обліку газу, – 2021 рік. До моменту встановлення лічильника доведеться платити за нормою споживання, а це 4,4 м³, що, за оцінками експертів, вдвічі перевищує реальні витрати середньостатистичною сім’єю з 3-4 чоловік.

Я, як депутат Пісочинської селищної ради звернулася до ПАТ «Харківгаз» із проханням надати інформацію про процедуру й плани встановлення індивідуальних газових лічильників у багатоповерхівках нашого селища з урахуванням коректив до Закону «Про комерційний облік газу». Після отримання відповіді з роз’ясненнями, інформація буде розміщена на сторінках інформаційних матеріалів «Альтернатива».

Людмила Кісельова, депутат Пісочинської с/р
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Лічильники, встановлення, газ, будинки


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: