» » ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?У рамках програми Фонду Родини Богдана Гаврилишина "Молодь змінить Україну" з 12.11. - 17.11.2018 року разом з полтавською командою відвідали одну із найрозвинутіших країн світу – Швецію, де провели 11 зустрічей та познайомилися з управлінськими процесами на локальному, регіональному і національному рівнях. Стокгольм – столиця і найбільше місто Швеції. Розташований на протоках, що з'єднують озеро Меларен з Балтійським морем.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Столичний аеропорт “Арланда” зустрів нас похмурою погодою, але це ніяким чином не вплинуло на настрій нашої молодої української команди. Більш того, вважаю наш піднесений український настрій і розігнав хмари, які стояли над аеропортом, коли ми прибули до Стокгольму. В аеропорту одразу довелося швидко зорієнтуватися та визначатися з подальшою дорогою до готелю.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Тому, зясувавши вартість та визначивши найоптимальніший транспорт, ми ушістьох завантажилися у зручне комфортабельне таксі та попрямували до готелю. За рахунок того, що нас було шестеро, їхати на таксі вийшло дешевше, ніж ми б поїхали на автобусі.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Вид із вікна таксі – неймовірний: отримуєш надзвичайні емоції, коли бачиш рівні широкі дороги, чисті узбіччя, нові сучасні автомобілі, і будівництво, будівництво, будівництво…


Навколо міста та в самій столиці все розбудовується, ремонтується й має вишуканий вид. При всій сучасній міській інфраструктурі, налагодженому виробництві, ловиш себе на думці – як таке може бути? Адже при розвиненій інфраструктурі, при усьому побаченому Швеція зберегла неймовірні краєвиди, чудові гірські пейзажі та має напрочуд чисте повітря.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Відповідь приходить, коли починаєш знайомитися зі способом життя. Перш за все, це зумовлено тим, що шведи поважають закон, цінують власну історію, турболиво ставляться до навколишнього середовища, займаються спортом та швидко навчаються. Виховавши у собі позитивні звички, вони забезпечують своїй країні швидкий, прогресивний та максимально безпечний для природи розвиток.

Своїми діями шведи зберігають навколишній світ для майбутніх поколінь

Дотримуючись законів та маючи активну громадянську позицію шведи отримують комфортні умови не тільки дома чи на роботі, але й у суспільному житті. Адже давно відомо “Під лежачий камінь вода не тече!”. Тому громадянин Швеції, сплативши більше 50% податків, не пройде байдуже повз ямки на дорозі, а зупиниться і зясує, чому не відремонтовано?. А далі вимагатиме відповідальності.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Шведи сортують побутові відходи, заробляючи на цьому гроші, які використовують для розвитку сучасних технологій. Як приклад, громадський транспорт функціонує на біопаливі, яке виробляють із відходів. Ремонтують внутрішні будинкові мережі не чикаючи закінчення їх терміну зносу. Завдяки такому підходу вони сміливо вживають водопровідну воду, що повністю відповідає нормам та безпечна для вживання. Також, турботливо ставляться до тварин. Наприклад, якщо Ви маєте домашнього песика і залишите його без догляду більше ніж на 4 години, то вам загрожує покарання. Для цього є спеціалізовані тваринні садки, в яких песик може добре з увагою провести час. Тому дуже часто в громадському транспорті зустрічаєш шведів із своїми улюбленцями. А якщо мешканець Стокгольму обладнає будиночок для кажанів у себе на будинку, то отримає від муніципалітету Стокгольма бали, які зможе використати для зниження комунальних послуг.

Цінуючи власну історію, виховують самоповагу громадян створюючи комфортні умови життя та залучаючи інвестиції для розвитку

Потрапивши до історичного міста Стокгольму стикаєшся зі спокійним та виваженим ритмом життя його мешканців. До речі, готель, в якому ми мешкали, знаходиться саме в такій чудовій місцині.


Приємно дивує позиція шведів щодо цінування та збереження своїх історичних пам’яток, а сучасна архітектура гармонійно поєднується з старовинними будинками. У місті величезна кількість музеїв з експозиціями всесвітньовідомих шедеврів привертає увагу великої кількості туристів, які приїжджають сюди витрачати свої гроші. Туристичні вулички Стокгольму заповненні представниками різних народів світу.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Кого тільки не зустрінеш на стародавній бруківці цього величного портового міста. Чути мову європейських народів – французів, німців, іспанців; зустрічаєш азійців – японців, китайців, арабів. Варто зазначити, що для українців ціни на все – непомірно високі, але для місцевих – з їх заробітною платою – звичайні. Вартість квитка до музею – 120 шведських крон (1 кr – 3 грн). Шведи – це сімейна нація. Прогулюючись вуличками Стокгольму, постійно зустрічаєш чималу кількість пар, біля яких крокує по двоє-троє дітей, або які везуть коляски з близнюками. Культура виховання дітей у Швеції приємно дивує. З раннього віку привчають до здорового способу життя та занять спортом. Дітей змалку залучають до велосипеда, які мають спеціально обладнане сидіння.

Прививаючи любов до здорового способу життя, виховують здорову продуктивну націю

Однією з умов гарного зовнішнього вигляду жителів цієї країни є виховання позитивних звичок, спортивного способу життя, дотримання правильного раціону – що забезпечують шведам одну з найдовших тривалостей життя у Європі (у сер. 80-81 рік). А згідно інформації Міністерства охорони здоров'я та соціальних справ Швеції до 2030 очікується суттєве збільшення громадян на 25%, яким за 65 років та громадян, яким за 80 років, подвоїться на 10% до 2040 року. У Стокгольмі нікого не дивує велика кількість велосипедистів, люди різного віку і статку добираються до робочого місця на велосипеді.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Навіть ректор Стокгольмського університету, який ми відвідали з дружнім візитом, добирається до робочого місця на велосипеді. Місто повністю обладнане велодоріжками, на дорозі велосипедисти мають переваги над пішоходами та автомобілістами. Інфраструктура Стокгольму повністю забезпечена якісними умовами для залучення людей до занять спортом та ведення здорового способу життя.


У вихідний суботній день весь футбольний стадіон перетворюється на крижаний коток, ущент заповнений людьми від 4 до 70 років, які на ковзанах із задоволенням проводять час. У кожному районі міста є спорткомплекс, басейн та стадіон. Такий підхід обумовлює усі можливості до занять спортом. Упродовж робочого дня на вулицях Стокгольма не можна побачити нетверезих шведів. Також цьому сприяє те, що спиртні напої дозволено продавати тільки в спеціалізованих магазинах та чітко визначений час – до 19:00.

Впроваджуючи інновації та створюючи комфорті умови життя підвишують продуктивність

Маючи короткий світловий день, шведи вирішили цю проблему: будують сучасні будинки, використовуючи різні архітектурні стилі з просторими широкими кімнатами та офісними приміщеннями з великими габаритними вікнами. У будинках дуже багато кімнатних квітів та зелені, що прикрашає внутрішній антураж та підвищує продуктивність праці.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Слід відзначити сучасний інноваційний мікрорайон Стокгольму (Stockholm Royal Seaport Innovation), де збудовані 4-поверхові будинки, повністю обладнані усім необхідним, бо саме за такої висоти кожна квартира отримує достатню норму денного світла. 90% сміття не викидається, а йде на переробку з якого виготовляють меблі, підручні матеріали та біопаливо, яке використовується не тільки для опалення будинків, а й для заправки громадського транспорту Швеції. (До 2020 року планується збільшити виробництво біогазу з харчових відходів до 70%).

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

На дахах житлових будинків встановлено сонячні батареї та висаджено рослинність, за рахунок якої накопичується дощова вода, яка використовується для живлення дерев, що ростуть на подвір’ї.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Мікрорайон обладнанний зарядними пристроями для заправки електромобілей. Таким чином, навчившись планувати свою діяльність вони прораховують усі можливі фактори впливу. Визначивши найефективніший напрямок для розвитку з мінімальними природними ресурсами навчились максимально корисно використовувати здобуті ресурси. Потрапивши до цієї країни та відвідавши сучасний іноваційний мікрорайон Стокгольма відчуваєш, що необхідно плідно попрацювати кожному з нас, щоб досягти такого рівня життя, але це можливо.

ЧИ МОЖЛИВИЙ ШВЕДСЬКИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ!?

Незабутні враження, позитивні емоції, неймовірні знайомства та корисно і ефективно проведений час заряджають на нові й продуктивні дії на користь українського народу. Висловлюю особисту щиру подяку Фонду Родини Богдана Гаврилишина за надану можливість відвідати цю дивовижну країну й отримати нові корисні знання. Вічна пам'ять великому українцю – Богдану Гаврилишину за його далекий погляд у майбутнє та вірну любов до своєї країни.
Все буде Україна!
Артем Фисун
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Швеція, країна, транспорт, майбутнє, Гаврилишин, фонд, підтримка, Молодь, міняє, Україну


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: