» » Вірші української душі

Вірші української душіІз нашим земляком Олександром Євтушенком таке поетичне пробудження сталося під час служби в армії, коли й були написані перші вірші. Після армії він вивчав філологію, викладав,... і весь час писав поезії, які показував друзям, колегам, знайомим. Поштовхом до друку першої збірки творів стало знайомство з поетом-дисидентом, лауреатом Шевченківської премії, нині, на жаль, покійним, Степаном Сапеляком. Саме його авторитетна оцінка стала для Олександра вирішальною. Степанові Сапелякові Олександр присвятив поезію «Весняна»:

Прийшла весна – на вулицю:
Весною все милується!
Он голуби цілуються –
Весна іде по вулиці...
Весна – то без смеркання,
Весна – коли кохання...
Так як неначе від весни
В свій час народяться сини –
Коханнячко нагодиться!
І донечки народяться...
Весна! Весна на вулиці!
Цілуються? Цілуються!!!
Заплющиш очі як вві сні –
Очам приємно! Від весни...

Хоча перша збірка «Край-Дивограй. Дитяча книжка для всіх» (2006) народжувалася важко, в творчих муках, але знайшла свого читача. Друга книга «Печаль одинака (гумор та сатира на всі смаки)» (2007) «пішла» вже дещо легше. Як пише сам Олександр Євтушенко, «Печаль одинака» ще довго залишалася б у шухляді письмового столу, якби не фінансова допомога Олександра Дацюка та інших добродіїв. Зараз через невеликий тираж ці книжки стали вже раритетами.
Поетичний дар Олександра Євтушенка активно розвивається: його твори надруковані в альманахах «Пролісок», «Лава», «Жук», журналі «Непоседа», газетах. У цей час у далекому Владивостоці готується до друку альманах «Рыбный день», де будуть уміщені його вірші.
Поезії Олександра народжуються глибокими й багатогранними. Він пише твори для дітей, любовну лірику, філософські медитації, звертається до постмодерну. Особливо колоритними є його жартівливі вірші, в яких присутня самоіронія, веселий жарт:

Хотів би якось мати... Хутірець,
Волів, корів, телят, свиней і... дудку.
Щоб як ішов – селом котилась чутка:
Іде хазяїн: пан і молодець...
А ще аби Господь дав молодицю –
Було кому щоб над отим трудиться!

Добре вдаються Олександрові й переклади ісландських, шведських та американських поетів на українську мову. Цілком органічною й оригінальною є творча співпраця нашого земляка з художницею Ольгою Шинкарьовою, яка малювала ілюстрації до поезій Олександра, а він, у свою чергу, під враженням від її картин – пише вірші. Олександр Євтушенко бажаний гість в поетичних клубах Харкова – при «Театрі на жуках», «Скажений кактус», він постійний голова пісочинського «Літературно-мистецького клубу «Рижовський парк» (Народна богема)».
Олександр – живе в Пісочині, викладає в коледжі при ХПІ, все сприймає так, як є:

Не питаю я у Неба:
– Що тобі від мене треба?
Вгору дурно не кричу:
Лиш страждаю... І мовчу!
Все сприймаю так, як є:
Що дають – те і моє...

Тож ми бажаємо Олександру Миколайовичу натхнення, нескінченної жаги до життя, нових тем та поетичних збірок!
Павло Нетеса, ГО «Альтернатива»
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Поет, письменник, Пісочин, Альтернатива, творець, вірш


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: