» » Судова реформа

Судова реформа31 березня в Києві відбувся тренінг, присвячений питанням реформування судової гілки влади. Захід було організовано за ініціативи «Реанімаційного пакету реформ» (РПР) – об’єднання громадських активістів, експертів та журналістів, які згуртувалися для пришвидшення реформування країни. Участь в тренінгу взяли журналісти, які приїхали до Києва зі Львова, Харкова, Чернівців, Луцька, Сум, Тернополя.

Судова реформа

Як повідомила менеджер судової групи Оксана Величко, ідея створити РПР виникла в січні 2014 року на Майдані. Активісти вирішили спрямувати енергію протесту мільйонів людей у творче русло – реформування країни. Навколо РПР об’єдналося понад 150 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників, які разом розробляють законопроекти необхідних реформ, лобіюють їхнє ухвалення та контролюють втілення їх у життя. Директор департаменту з питань люстрації Міністерства Юстиції України Тетяна Козаченко відкрила найгарячішу тему сьогодення в Україні: «Хто заважає люстрації і чому й досі не звільнено жодного судді?»

Судова реформа

Головний експерт групи «Судова реформа» РПР Роман Куйбіда поділився із журналістами своїми враженнями від очікуваного закону «Про забезпечення права на справедливий суд?» та розповів, які зміни необхідно внести до Конституції для повноцінного проведення реформ у судовій сфері? Суддя Михайло Жернаков розповів присутнім про недоліки та переваги діючої судової гілки влади, виходячи із своїх практичних знань, отриманих на посаді судді Вінницького окружного адмінсуду. Заступник голови тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів Маркіян Галабала поділився інформацією про діючу систему формування суддівських органів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії.

Судова реформа

Вислухавши доповідачів та отримавши насичений теоретичний матеріал, учасники реалізовували здобуті знання на практиці, попрацювавши із резонансною справою «Суддя, який постав проти судової ієрархії», недоліки та переваги якої розглядали з менеджером із комунікації групи судової реформи РПР Анастасією Симухою.
Учасники тренінгу цікаво провівши час, отримали значні знання, які в подальшому будуть застосовувати на практиці.
Артем Фисун
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: РПР, судова реформа, Київ, Харків, Пісочин, Дергачі, журналісти, комісія, втілення, реформи


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: