» » В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»

В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»У вересні 2015 р. у сел. Пісочин стартувала акція «Чиста вода». Екологічна акція проводиться громадською організацією «ГО-«Альтернатива» з ініціативи лідера організації Станіслава Шапаря. Мета акції перевірити стан громадських колодязів, на вміст нітратів, які є одними з найнебезпечніших домішок.
Ми звернулися до Станіслава Шапаря розповісти докладніше про деталі акції.

В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»

Станіслав, чому саме вода?
Тому що в середньому наше тіло на 60% складається з води, яка відіграє найважливішу роль в житті організму. Наприклад, низька якість води впливає на стан здоров’я, тому ми проводимо експрес-аналізи якості води в громадських криницях Пісочина, Рай-Оленівки та Надточіїв.

А в чому полягає проблема води в Пісочині?
Велика частина с. Пісочин, переважно в приватному секторі, не має центрального водопостачання і каналізації. Люди вирішують цю проблему самотужки облаштовуючи індивідуальні криниці, свердловини та вигрібні ями. У нас існує близько 40 громадських криниць, які живляться ґрунтовими водами та часто містять в собі забруднювачі, що роблять воду не придатною для споживання та використання в якості питної.

Які цілі ви ставите цією акцією?
По-перше, перевірити стан води в громадських криницях, на вміст нітратів, які є одними з найнебезпечніших домішок. Встановити інформаційні таблички біля кожної криниці, щодо відповідності в ній норми на вміст нітратів.
По-друге, провести роз’яснювальну роботу з населенням про загрозу вживання води з високим рівнем нітратів, та запропонувати шляхи вирішення цієї проблеми.

В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»

Чому акцентуєте увагу на нітратах?
Це сполука, яка найчастіше зустрічається у ґрунтових водах. Причина високого вмісту нітратів – велика кількість та близькість вигрібних ям до криниць та потрапляння азотовмісних речовин та добрив. Нітрати утворюються внаслідок розкладення білкових сполук та приносяться зі стічними та ґрунтовими водами в колодязну воду.

А чим саме страшні нітрати?
Потрапляння нітратів до організму призводить до синтезу в організмі людини нітрозамінів, які сприяють утворюванню злоякісних пухлин, переростаючи у рак шлунку. А також призводять до порушень окисної функції крові – метгемоглобінеміі.

Ви перевіряєте громадські криниці, але ж є велика кількість приватних, чи плануєте ви їх перевіряти?
Так, при перевірці громадських колодязів, люди просять нас перевірити і їх воду. Ми нікому не відмовляємо, і робимо безкоштовний аналіз усім бажаючим. Крім цього, один з вітчизняних виробників спеціальних біопрепаратів для вигрібних ям і вуличних туалетів, надав нам партію своєї продукції, тож ми безкоштовно пропонуємо в кожен двір - де є вигрібна яма, чи вуличний туалет, пакет спеціальних бактерій, що впливають на вміст вигрібних ям і відповідно сприяють покращенню стану грунтових вод.

Частину криниць Пісочина Ви вже перевірили, де найкраща вода?
Повний аналіз води потрібно замовляти окремо, у акредитованих певним чином лабораторіях, але той аналіз, який ми робимо на допустиму норму нітратів - це в криниці, яка знаходиться у Рижовському урочищі.

В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»

Чому там найкраща вода?
Не має поруч туалетів та вигрібних ям близьке розташування яких, значно впливає на якість води.

В якій криниці найбільший вміст нітратів?
Це пров. Санаторний, там значно перевищена норма.

В Пісочині стартувала екологічна акція «Чиста вода»

Які можливі шляхи для вирішення проблеми забруднення води?
1. Зменшувати кількість розкладання білкових сполук у ґрунтових водах шляхом використовування біопрепаратів для вуличних туалетів та вигрібних ям.
2. Позбавлятися від хвороботворних бактерій у вигрібних ямах додаючи біопрепарати.
3. Зменшувати внесення азотовмісних ґрунтових добрив при вирощуванні фруктів то овочів.
4. Очищувати питну воду в індивідуальному порядку підбираючи під потреби систему очистки води.
5. Розміщувати туалет або вигрібну яму на значній відстані від криниці.

Наша екологічна ініціатива розрахована на певний період, навесні ми плануємо, ще раз безкоштовно роздати біопрепарати, а восени знову провести контрольний моніторинг стану води.
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Вода, Пісочин, Альтернатива, громадська ініціатива, люди, увага, допомога, результат


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: