» » Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові
Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

18.09.2015 р. представники «ГО-«Альтернатива»» Артем Фисун та Станіслав Шапарь відвідали ротаційно-реабілітаційний центр, який облаштовують представники цивільного корпусу «Азов» для учасників бойових дій з зони АТО. Представники «ГО-«Альтернатива»» передали реабілітаційному центру подушки (14 шт.) та бойлер від мешканців Пісочина та Харкова.

Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

Реабілітаційний центр багатофункціональний соціально-адаптаційний заклад, який надаватиме допомогу бійцям, які прибули до Харківської області з зони АТО або з медично-лікувальних закладів. Забезпечуватиме доступ до безоплатної психологічної та правової допомоги, отримання гарантованих законодавством України соціальних послуг та медичної допомоги.

Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

Війна стала суворим випробуванням для всього суспільства України. При цьому окрім втрат близьких, власності та здоров'я, люди масово отримують психологічні травми від війни. Цей процес має різні форми та наслідки. Для найліпшого розуміння цієї теми достатньо ознайомитися з дослідженнями психологічних травм наших іноземних колег.
Уперше психологічно-травматичні наслідки від участі в бойових діях були описані в США після тривалого вивчення психічного стану солдат американської армії, які повернулись із війни у В’єтнамі. У 1980 р. «посттравматичний стресовий розлад» (ПТСР) був прийнятий в якості обоснованої діагностичної категорії.
За даними національного дослідження ветеранів війни у В’єтнамі, в 1988 р. у 30,6% американських військових спостерігалось ПТСР, і в 22,5% – частково ПТСР, у 55,8% осіб, які мали ПТСР, були виявлені пограничні нервово-психічні розлади. Також, досить важка ситуація в Америці щодо самогубств.
Відома історія молодого ветерана декількох військових компаній 23-річного Уільяма Базбі, який вистрілив собі в голову, – яскравий приклад подібних проявів синдрому. Кошмари, небажання знаходитись серед людей, захисна реакція на різкі звуки – все це так і не дозволило йому знайти себе в мирному житті. Хлопець – один із 6,5 тисяч колишніх військовослужбовців, які звели рахунки з життям у 2012 р.. Це приблизно по одному ветерану кожні 80 хвилин. Загалом в США учасники війни схильні до суїциду в 7-8 разів частіше, ніж ті, хто участі у бойових діях не брав.
Якщо розглянути данні відносно ветеранів афганської війни на листопад 1989 р. 3700 ветеранів афганської війни знаходились в тюрмах, кількість розлучень та гострих сімейних конфліктів складала в сім’ях «афганців» 75%, 60% страждали від алкоголізму та наркоманії, спостерігались випадки самогубств. За інформацією журналіста Бугрова, який спирається на дані Московського об’єднання організацій ветеранів локальних війн і воєнних конфліктів, наприкінці 90-х щорічно до 3% «афганців» кінчали життя самогубством. Тестування, яке було проведене на початку 1990-х рр., показало, що, як мінімум, 35-40% учасників війни в Афганістані гостро потребували допомоги професійних психологів.

Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

Робота стаціонарного відділення будується на основі індивідуальних програм реабілітації, куди входять індивідуальні карти по роботі з пацієнтами, карти з психологічною програмою реабілітації, карти з соціального захисту. Програми включають в себе заходи з захисту прав учасника АТО, їх повернення в полк чи подальший життєустрій, психокорекцію, медико-соціальну реабілітацію. Встановлює строк реалізації програми та визначає відповідального за координацію та контроль реалізації даної програми. Після закінчення строку реалізації програми розглядаються результати реалізації проведених заходів.
Також у центрі планується застосування сучасних методик з кінезетерапії та співпраця з медичними установами, що спеціалізуються на лікуванні спини та суглобів. Є домовленості з провідними спеціалістами про консультування, у разі потреби, для лікування у профільних медичних закладах.

Реабілітаційний центр для учасників АТО у Харкові

Центр створюється на волонтерських засадах, для допомоги повного облаштування ротаційно-реабілітаційного центру звертатися за т. 095-910-80-55 Олександр

Анатолій Мотчаний
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: АТО, війна, наслідки, воїни, Україна, волонтери, допомога, здоровя, нація


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: