» » ХТО СТОЇТЬ ЗА АЛЬТЕРНАТИВОЮ?

ХТО СТОЇТЬ ЗА АЛЬТЕРНАТИВОЮ?ХТО СТОЇТЬ  ЗА АЛЬТЕРНАТИВОЮ?

Станіславе, розкажіть про себе?
Мені 32 роки, народився і живу в Пісочині, тут живуть мої батьки, родичі, друзі. Закінчив місцеву школу, потім технікум (з відзнакою) та технічний університет сільського господарства в 2006 р. Одружений, маю чотирьохрічного сина.

Вам подобалося навчатися в університеті?
Так, подобалося, це був важливий період мого життя, коли я отримав не тільки гарні знання, – саме в цей час сформувався мій світогляд. Особливо на мене вплинуло моє стажування в Англії.

Чим запам’яталося стажування? Якою мовою Ви там спілкувалися?
Уявіть звичайне село (6 500 мешканців), де є прекрасні дороги, спорткомплекс із басейном, сучасний дитячий садок, школа й своя лікарня – є всі умови для комфортного життя. Усе це створене й функціонує за податки самих мешканців. Спілкувалися ми, звичайно, англійською мовою, над знанням якої перед від’їздом за кордон довелося ретельно попрацювати.

Чим Ви захоплюєтеся?
Я отримую задоволення від роботи і хоча багато хто мені не вірить, але це так. Із дитинства люблю займатися спортом. У 11 років почав займатися в різних секціях, але я втомлювався від постійних поїздок до Харкова, а секцій в Пісочині не було. Люблю спорт і донині, особливо футбол. Взагалі, я – командний гравець. Узимку люблю почитати технічну літературу.

Коли останній раз Ви брали участь у змаганнях, в дитинстві?
Ні, місяць тому в турнірі з міні-футболу «Pisochyn Cup», де наша команда «Фаворит» увійшла до призової трійки. Пристрасті на полі «кипіли», як в дитинстві.

Чим Ви заробляєте на життя?
Я підприємець, маю досвід в будівельній справі, надаю послуги з перевезення. Під час навчання в університеті я закінчив міжнародні курси з управління та організації приватних підприємств, тому зараз надаю послуги з організації та ведення бізнесу. Я не просив допомоги в батьків чи держави, бо звик розраховувати на власні сили і нести відповідальність перед людьми, з якими працюю. Вважаю, якщо є можливість, треба допомагати, хоч батькам, хоч сусідам, хоч державі. Як казала моя бабуся, «краще мати і давати, ніж ходити і просити».

Станіславе, Ви один з лідерів «ГО – «Альтернатива»», можете розповісти як вона виникла?
У 2009 р. я зустрів людей, які поділяли мої погляди, – це Віктор Кисіль, Вадим Мілушкін, Юрій Мережко, Олександр Курило, пізніше до нас приєдналися Валентина Харченко, Артем Костецький, Павло Нетеса, Людмила Кисєльова, Артем Фисун та ін. На наш погляд, місцева влада управляла селищем, як мінімум, неефективно або свідомо недбало. Зараз уже важко пригадати, яким був Пісочин у 2008-2009 рр. – у селищі було безліч сміттєзвалищ, майже не було доріг та вуличного освітлення, а керівництво селища не знало, що таке працювати на результат.

То все що за останні 6 років зроблено в Пісочині завдяки «ГО – «Альтернатива»»?
Усе зроблено завдяки бюджету селища, хочу наголосити, все, що зроблено і робиться в державі та в нашому селищі, робиться завдяки Вашим та нашим грошам (податкам), і завданням «ГО – «Альтернатива»» було, є і буде:
— контроль діяльності місцевої влади;
— надання конструктивних пропозицій щодо вирішення існуючих проблем;
— проведення власних заходів.

На Вашу думку, які основні здобутки вашої організації?
Для пісочинців врятували від знищення урочище «Рижовський парк», незаконне рішення про забудову якого прийняла Пісочинська с/р. Узагалі це нонсенс – ділянка має цільове призначення (ліс), і Пісочинська с/р не мала права нею розпоряджатися, але злочинне рішення прийняла. Із 2009 р. ми щорічно проводимо суботники, зупинили крадіжки чорнозему з полів Пісочина. Щорічно проводимо спортивно-розважальний захід «Велодень в Пісочині». Захистили мешканців вул. Харківської від прокладання кабелю високої напруги. Завдяки нашим зусиллям відновлено теплозахисний шар на тепломережах м-ну «Надія». У співпраці з ГО «Самопоміч» передали гуманітарну допомогу інвалідам селища. Допомагаємо армії та проводимо благодійні дитячі, спортивні та громадські заходи та ще багато іншого.

Ви є ініціатором, головним суддею, організатором проведення культурно-спортивного заходу для всієї родини – «Велодень в Пісочині». Чи не втомилися?
Звичайно ні, тому що це мені приносить задоволення. За час проведення заходу у ньому взяли участь не менше 800 дітей. Я впевнений, що «Велодень...» буде проводитись щороку, не змінюючи свої традиції.

«ГО – «Альтернатива»» вже другий рік проводите благодійний турнір з міні-футболу, яка його мета?
Усі кошти, отримані від учасників турніру та глядачів, ідуть на підтримку Пісочинської дитячої поліклініки. Минулого року ми придбали та передали сканер-принтер-копір та монітор. А цього року на зібрані кошти ми придбали електронні ваги для зважування немовлят, які передамо до поліклініки у вересні.

А співпрацювати з керівництвом селища можливо?
Спочатку влада вдавала, що наша організація – не існує, пізніше – почали повторювати наші ідеї та прислухатися до нашої думки. А взагалі, діяльність нашої організації призвела до здорової конкуренції із владою, завдяки якій ми змусили їх працювати принципово по-іншому.

Як це «працювати по-іншому»?
Раніше Пісочинська с/р працювала під наглядом самої себе, а протягом останніх 6 років під контролем нашої організації, що втілилося в покращенні умов життя для всіх пісочинців.

Ви депутат Пісочинської с/р, розкажіть про свою роботу.
Я голос, очі та вуха пісочинських виборців. Проаналізувавши проблеми та потреби свого округу та селища, я системно надавав пропозиції в письмовій та усній формі щодо включення в бюджет видатків на благоустрій, інфраструктуру, склав близько сотні актів. Постійно консультую виборців із різних питань. Крім роботи на окрузі, беру активну участь у сесіях селищної ради. Так, наприклад, було внесено в план розбудови м-ну «Мобіль» будівництво дитячого садка, заміну старих на нові світлофори на вул. Полтавське Шосе та прийняття їх на баланс, брав участь у роботі депутатських комісіях. Неодноразово разом із рибохороною проводив рейди на р. Уди. Ми не полишимо роботу над проблемою шкідливих викидів, які потрапляють в р. Уди.

А на своєму окрузі що Ви конкретно зробили?
Я проти слова Я, не люблю слів «під патронатом», «за підтримки», «за участі» та інші. Знаю проблеми кожної вулиці, кожної ділянки свого округу. Усі пропозиції щодо благоустрою вчасно надаю до селищної ради. Близько 30 ліхтарів освітлення, заасфальтовані вулиці, дитячі майданчики – усе це пов’язане з моєю безпосередньою роботою. Повторюю, всі роботи виконуються за бюджетні кошти, і той, хто, будучи депутатом, каже «Я заасфальтував дорогу» чи «Я встановив освітлення», той каже неправду. Депутати мають відношення до виконаної роботи, але це їх прямий обов’язок, як, до речі, й обов’язок селищного голови.

Як місцевого мешканця та депутата, які проблеми селища Вас турбують найбільше?
Одна із головних проблем – відсутність достатньої кількості шкіл в Пісочині та їх логістиці. Тривалий час у селищі не вирішується проблема з чергами в дитячі садки. Іще в 1985 р. мої батьки не змогли влаштувати мене в Пісочинський дитсадок через відсутність місць. Влаштували та возили мене до дитсадка на Баварію – цій проблемі більше 30 років. Проблем багато і всі вони потребують системного вирішення. На жаль, у діючої влади системний підхід відсутній. Влада працює хаотично, навіть тендер на придбання сміттєвозу нездатні з 2012 р. провести. А вже в цьому році не спромоглися провести тендер на будівництво школи на м-ні «Мобіль».

Чи бачите Ви шляхи вирішення цих проблем?
Так, я з командою «ГО – «Альтернатива»» допрацьовуємо стратегічний план розвитку сел. Пісочин і найближчим часом винесемо на обговорення громади.

Станіславе, невже в Пісочині все так погано?
Все буде добре за умови, що люди перестануть спостерігати за своїм життям із позиції стороннього глядача й стануть брати участь в розбудові селища та країни.

Так хто ж стоїть за «ГО – «Альтернатива»»?
«ГО – «Альтернатива»» – це пісочинці, які витрачають свій вільний час і гроші, щоб зробити Пісочин місцем комфортного проживання!
Інтерв’ю провела Юлія Світлична
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Харків, Пісочин, школа, садок, бюджет, гроші, громадськість, контроль, Альтернатива, люди, результат


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: