» » ПРОБЛЕМИ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДЕРГАЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ

ПРОБЛЕМИ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДЕРГАЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ
Із початку року в відділу освіти Дергачівської райдержадміністрації виникали проблеми з постачанням продуктів харчування до шкіл району: то ціни закупівель були завищені, то постачальники відмовлялися укладати договори, то просто переставали возити продукти.
Щоб вирішити ці питання, депутат Дергачівської районної ради Костянтин Піддубний («Об’єднання «САМОПОМІЧ»») запропонував створити депутатську комісію. 12 квітня 2016 р. Дергачівська районна рада на VІІ сесії утворила тимчасову контрольну комісію щодо вивчення питання організації харчування та інших проблемних питань відділу освіти. Від фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ»» до складу комісії було включено депутата Ірину Басову.
Уже на першому засіданні депутати визначили основні напрямки роботи та розподілили між собою школи району, щоб вивчити проблеми на місцях і, перш за все, почути від директорів шкіл та батьків учнів реальні проблеми.

ПРОБЛЕМИ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ДЕРГАЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ

Під час проведення другого засідання з'ясувалося, що в усьому Дергачівському районі протягом поточного календарного року школи отримали продукти харчування лише на 70-75% від потреби й, відповідно, не повністю використали заплановані на це кошти. Одним зі шляхів негайного вирішення проблеми закупівель продуктів було визначено необхідність термінового укладення прямих договорів без здійснення тендерної закупівлі. А от для того, щоб не порушити законодавство про державні закупівлі, запропоновано директорам шкіл надати пропозиції щодо потреб у продуктах харчування, а відділу освіти – обрахувати цю потребу та чітко визначити, чи не перевищує вона межі тендерної закупівлі.
Отже, маємо такі результати роботи тимчасової комісії: налагоджено харчування учнів у літньому оздоровчому таборі, уперше з початку календарного року до шкіл району завезено молочну продукцію, рибу та хліб.
На жаль, актуальною залишається проблема виконавця й не зовсім прозорого обрання постачальників продуктів харчування: наприклад, ціна сиру кисломолочного 9% завищена на 275%. При цьому якість продуктів – низька, а подекуди, наприклад, масло, важко назвати «продуктом харчування», бо на 82% складається з рослинних жирів.
Сподіваємося, що запровадження системи публічних закупівель «ProZorro» у відділі освіти Дергачівської РДА допоможе уникати подібних зловживань та дозволить купувати продукти найвищої якості за найнижчою ціною в сумлінних постачальників.
Ірина Басова, депутат Дергачівської районної ради
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Дергачі, школа, діти, харчі, якість


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: