» » БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯБАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

Балаклія зустріла стійким запахом диму й сажі. Проте центр міста живе своїм звичним життям, хоча при спілкуванні з людьми помітно, що вони пережили надзвичайну подію. Найбільших ушкоджень зазнало селище Нафтовик, розташоване поряд із військовими складами, де сталися вибухи. Воно справляє подекуди гнітюче враження – розбиті вікна, вибиті двері, лоджії переважно розбиті, у деяких будинках і досі немає газу.

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

У розмовах люди скаржилися, що не мають інформації, що пізно дали сигнал для евакуації, що єдина служба, яка здійснила повний обхід помешкань, – це СБУ. Також люди скаржилися, що немає комісії, яка обстежує матеріальні збитки. Крім того, в магазинах Балаклії бракувало будівельних матеріалів гострою була потреба в склярах. На вул. Арсенальній, 27, що знаходиться безпосередньо на території військової частини, вигоріли дві квартири. Загалом у двох будинках по вул. Арсенальній, 27-28, близько 150 квартир, в яких, фактично, всі вікна й частина дверей потребували заміни.

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

На цей час заміна вікон в обох будинках проведена. 31 березня 2017 р. за ініціативою депутатів фракції «Об’єднання «Самопоміч» відбулася позачергова сесія Харківської обласної ради, під час якої на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації було направлено 100 млн. грн. коштів із державного бюджету та 10 млн. грн. – із обласного. Попередньо, завдані збитки інфраструктурі та мешканцям оцінюються майже в 300 млн. грн.

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

Станом на цей час працює штаб із надзвичайних ситуацій, який координує роботу бригад, що проводять відновлювальні роботи, готує кошториси, проводить прийом громадян, розробляє документацію для Міністерства регіонального будівництва. Зараз активно й досить організовано проводиться ремонт та заміна вікон, бригади будівельників проводять відновлення дахів на будинках. Частина мешканців незадоволені обсягом отримуваної інформації про можливість грошової компенсації за втрачене майно. На жаль, цей час немає розуміння, як будуть відшкодовані пошкодження, вчинені всередині помешкань, як будуть відшкодовані збитки, завдані приватному сектору. Підприємцям і фермерам, майно яких було пошкоджене внаслідок вибухів на військових складах, пропонують судитися з Міністерством оборони.

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

Крім того, існує проблема ремонту відомчих будинків, які не можна ремонтувати за кошти державного бюджету, а іншої процедури не розроблено. У деяких будинках барачного типу вибуховою хвилею пошкоджено стіни, що можуть будь-якої миті зруйнуватися. Такі будинки ремонтувати не можна й існує гостра необхідність відселення мешканців, але кошти резервного фонду на це не передбачені...

БАЛАКЛІЙСЬКА ТРАГЕДІЯ

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» Харківської обласної ради звернулася до Верховної Ради та Уряду України щодо виділення додаткових коштів та розробки окремої процедури, яка б дозволила вирішити проблеми мешканців Балаклії.


Віктор Кисіль, депутат Харківської обласної ради
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Балаклія, Харків, трагедія


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: