» » КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?Звіт об’ємний, пафосний, місцями відверто смішний, але порожній за змістом та не містить головного – хто звітує?

На стор. 2 про голову селищної ради зазначено «…за ініціативи селищного голови О.Чернобая…» і далі щось схоже на стор. 3 та 5, а на стор. 4 надруковано: «…зазначає пісочинський селищний голова Олег Чернобай…».

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

Отже, судячи з тексту, звіт не від імені Пісочинського селищного голови, а від якоїсь невідомої особи. Хто автор звіту – невідомо, а наприкінці звіту прізвище автора відсутнє. Але дивує цей звіт не тільки відсутністю автора, але й своїм змістом.

Хоча текст анонсується як звіт Пісочинської селищної ради, проте в ньому значна частина відведена відкриттю нової школи. Подія, безперечно, важлива й приємна, святкова, але вибачте, якраз сім’я, яка заробила мільйони на бюджеті Пісочина, й призвела до браку шкіл і дитсадків у селищі. При цьому автори звіту забули сказати, що нова школа, попри витрачені майже 100 млн грн., не може вмістити усіх бажаючих її відвідувати.

Нагадаємо, що з державного бюджету на будівництво школи було витрачено близько 70 млн грн., а решта – це кошти обласного, районного та селищного бюджетів. Далі в розіділі «Освіта», ідеться про досягнення учнів селища Пісочин як «досягнення» Пісочинської селищної ради. Звичайно, ми усіма талантами пишаємося, але безпосередньо з учнями працюють вчителі. У першу чергу, це результати їхньої творчої праці та зусиль батьків. Хотілося б у цьому розділі прочитати, які конкретні кроки зробила селищна рада для «допомоги талантам» та вчителям, які ці таланти виховують, про кількість коштів селищної ради, витрачених на підготовку талановитих дітей та їх учителів.

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

Автору звіту, мабуть, не відомо, що батьки майже 900 дітей дошкільного віку не мають можливості на сьогоднішній день влаштувати їх до дошкільних закладів Пісочина. Може, про це не дуже зручно згадувати, щоб не псувати «атмосферу» свята!? Згідно офіційної відповіді Пісочинської с/р, на території Пісочинської селищної ради зареєстровано 1551 осіб дошкільного віку, з яких тільки 649 відвідують дитячі садки Пісочина. У перспективі до цих осіб слід приєднати і маленьких мешканців сел. Березівка. Це теж «досягнення», про які в звіті мовчать!

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

Крім того, на території Пісочинської селищної ради зареєстровано 2597 осіб шкільного віку, із яких у трьох загальноосвітніх школах Пісочина навчається 2149 учнів, при цьому в школах Пісочина не вистачає близько 500 учнівських місць, щоб усі діти навчалися в одну зміну. Слід розуміти, що найближчим часом до учнів освітніх закладів Пісочина приєднаються близько 150 учнів селища Березівка. Зовсім смішним є розділ «Стратегія розвитку селища». У ньому зазначено, що в жовтні 2017 р. з ініціативи депутатів та виконавчого комітету Пісочинської селищної ради мешканцям м-ну «Надія» повідомлено про наміри розробити план розвитку мікрорайону. До складу «ініціативної групи» розробки плану розвитку мікрорайону ввійшли «відомі» фахівці з містобудування – економіст, лікар, учитель і колишній міліціонер.

Цікаво, що «презентували» не проект із розміщення об’єктів, доріг, схем підключення до водопровідних каналізаційних та електронних мереж, не фінансові розрахунки, не черговість будівництва будинків, не прогнозовані дати їх завершення, а лише наміри… У грудні 2017 р. проект було «створено», він отримав схвалення голови ХОДА Юлії Світличної та пройшов погодження містобудівної комісії. Але без зрозумілого механізму фінансування цей «проект» швидко не побудуєш. Непомірно роздутим є розділ «Спорт». При цьому автор «звіту» скромно мовчить, що будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу на м-р «Мобіль» коштувало більше 20 млн грн., з яких 1 635 781,00 грн. було виділено з бюджету селища, а решта – з обласного та районного бюджетів.

Розділи «Основні досягнення вихованців Пісочинської ДЮСШ» та «Основні досягнення артистів та колективів Пісочинського будинку культури за 2017 рік» взагалі не мають жодного відношення ні до роботи селищного голови, ні до роботи депутатів, оскільки ніхто з них ні спортивними, ні художніми секціями не керував, якщо звісно таку роботу вони не виконували всупереч своїй основної діяльності та приховали це від нас. Крім того, замовчується інформація про обсяги фінансування з селищного бюджету «досягнень».

У розділі «Благоустрій» Пісочинська с/р записала собі в заслугу те, що «…силами мешканців будинку №4 та 4-а вул. Молодіжній оновлено дитячий майданчик, який розташований поряд з цими житловими будинками…». Чудовий «благоустрій»! Смішно виглядає інформація в цьому розділі: «…Пісочинською селищною радою постійно проводились роботи з кронування насаджень…». Цікаво, а хто з персоналу селищної ради проводив такі роботи: головний бухгалтер чи секретар, скільки коштів було витрачено?

Окремо про розділ «Безпека населення». У ньому втретє, за текстом звіту, мешканцям повідомляють про встановлення 27 веб-камер на території селища Пісочин. Дивує, що після встановлення камер відеоспостереження люди, які постраждали від злочинів чи ДТП, не змогли отримати записи з камер. Виходить, нинішня влада не може робити свою роботу належним чином, а лише займається самопіаром, замість того, щоб організувати системну роботу. Загалом встановлення камер у селищі нагадує звичайне «освоєння» бюджету. Крім того, сама ідея встановлення відеокамер належить депутату Харківської районної ради Артему Фисуну.

На жаль, у звіті жодного слова про роботу пісочинських пожежних, також відсутня інформації про кількість злочинів, правопорушень на території Пісочинської селищної ради та порівняння їх кількості з минулими роками. Відсутні оцінка роботи дільничних інспекторів. Автору звіту, мабуть, невідомо про незаконну цілодобову торгівлю алкогольними напоями, торгівлю самогоном, про існування залів ігрових автоматів, про купи використаних шприців, що їх періодично знаходять у селищі, в тому числі й поряд зі школами.

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

Розділ «Екологія» не має жодної конкретики: подається інформація про те, що якісь роботи проводилися, але не відомо, де, коли та ким? Автору звіту не відомо про аварійний стан каналізаційної системи санаторію «Роща», що розташована в межах селища, про викиди каналізаційних нечистот у річку Уди та роботу нелегальних каналізаційних автомобілів. На нашу думку, Олег Чернобай до звіту не має жодного стосунку. Звіт він сам не писав та, видно, й не читав. Гарний керівник має талант оточувати себе креативними, розумними виконавцями, але такий талант в нього відсутній!

Про якість селищних «управлінців» та їх ставлення до людей, відомо усім! Але якщо припустити, що це писав сам Олег Чернобай, тоді все набагато гірше. Чи міг керівник забути про існування лікарні та поліклініки? У звіті немає й натяку на проблеми, які кожного ранку виникають напроти Пісочинського колегіуму, коли в одну купу змішуються автомобілі та школярі. У той же час проїзд по вул. Гоголя залишається закритим для проїзду (заблокував проїзд член виконкому Пісочинської с/р). У зв’язку з розбудовою м-ну «Мобіль» та збільшенням кількості автотранспорту існує проблема безпечного виїзду автомобілів з м-ну «Мобіль» на вул. Полтавське Шосе.

А тепер до ГОЛОВНОГО!

КУДИ ВИТРАТИЛИ 58 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ?

На нашу думку, селищний голова сором’язливо не повідомив у звіті, яку заробітну плату він та його підлеглі отримують. Як свідчить декларація, в 2017 р. селищний голова разом із преміюванням і доплатами отримав 210 тис. 65 грн, що складає близько 17,5 тис грн. на місяць.

Відповідно до вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування» п.13 ч. 4 ст. 42 селищний голова є розпорядником бюджетних коштів. Саме Олег Чернобай повинен звітувати про використання бюджетних коштів. Але в звіті, який ми отримали, навіть тезами відсутня інформація про використання бюджетних коштів у 2017 р. Бюджет склав близько 58 млн. 800 тис грн. Мабуть, автор звіту вирішив приховати від пісочинців використання таких «мізерних» коштів – краще тихенько їх витратити зі «своїми наближеними». Невідомим залишилося, за якими статтям бюджету були витрачені ці кошти та які фірми й комунальні підприємства отримували бюджетні кошти. На нашу думку, керівник, який забуває прозвітувати перед односельцями за витрачені бюджетні кошти не заслуговує на довіру.
А найголовніше – на що ж витратили 58 мільйонів гривень бюджетних коштів?
«ГО–«Альтернатива»»
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Звіт, Чернобай, Олег, голова, Пісочин


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: