» » НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРЕХІД

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРЕХІДНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРЕХІД


Більшість мешканців і гостей Пісочина періодично стикаються з необхідністю переходити вул. Полтавське шосе в районі вул. Клубної – чи то по дорозі до колегіуму, чи то на залізничну станцію «Рижов», чи то в приватний сектор. Найбільше проблем виникає в зв’язку з необхідністю переходити до або від зупинки «Школа». І вдень, і ввечері можна побачити, як від зупинки через Полтавське Шосе перебігають і дорослі, й діти. При цьому на відстані 150-200 м від зупинки є світлофор і підземний перехід, але люди, як правило, бачать мету й не бачать перешкод – тож ідуть через дорогу, ризикуючи своїм життям. Звісно, можна чекати, доки природний відбір поставить жирну крапку на порушниках, але правильніше – забезпечити можливість мешканцям селища умови для безпечного переходу через Полтавське Шосе.

Є кілька варіантів вирішити цю проблему.

І. Підземний перехід.
Найбезпечніший перехід через таку жваву дорогу – це підземний перехід, але він перебуває в жалюгідному стані, там відсутнє освітлення й відеоспостереження, а головне – далеко від зупинки – тож люди туди просто не доходять. Крім того, підземний перехід є криміногенним місцем, де періодично виникають якісь правопорушення. Зокрема восени 2018 р. там було зафіксовано два пограбування.. Отже, можна перенести автобусну зупинку «Школа» безпосередньо до підземного переходу, облаштувати підземний перехід освітленням та відеоспостереженням, налагодити патрулювання поліцією.

ІІ. Наземний перехід до вул. Клубної
На жаль, переважна більшість пасажирів, включаючи людей із вищою освітою, які виходять на зупинці «Школа», намагаються перебігти безпосередньо відразу через дорогу на вул. Клубну чи вул. Партизанську. При цьому на перехресті вул. Полтавське Шосе з вул. Клубною встановлено світлофор, який працює в режимі жовтого мигаючого. Власне, можна було б використовувати цей світлофор в якості пішохідного й обладнати його кнопкою для перемикання та намалювати «зебру». Власне, це найдешевший варіант облаштування пішохідного переходу, який можна реалізувати найшвидше.

ІІІ. Наземний перехід біля бібліотеки (вул. Полтавське Шосе, 159)
Зараз напроти бібліотеки (Полтавське Шосе, 159) працює пішохідний цифровий світлофор, розташований за 150 м від зупинки «Школа». Можна було б перенести зупинку «Школа» до Приватбанку, що б змусило пасажирів користуватися пішохідним переходом обладнаним цифровим світлофором.

ІV. Пішохідний місток Пісочинська селищна рада обрала четвертий, найдорожчий, варіант – пішохідний місток через Полтавське Шосе (на зразок того, який побудований у м. Харків на пр-ті Гагаріна).
06.03.2019 голова Пісочинської селищної ради Олег Чернобай підписав договір №79 із директором ТОВ «Стальконструкція ЛТД» Миколою Мєлєнцовим про виконання проектно-кошторисної документації об’єкту «Нове будівництво критого надземного пішохідного переходу через трасу Київ-Харків-Довжанський в смт Пісочин по вул. Полтавське Шосе поряд з будинком 102А». Вартість розробки проектно-кошторисної документації – 1 млн 339 тис. 18 грн 86 коп. Перспективи будівництва такої споруди видаються досить туманними, зважаючи на складність самого будівництва, процедуру різноманітних погоджень, а також вартість робіт – а це, щонайменше, близько 30 млн. грн.

Із цього можна зробити висновок – мешканці й гості Пісочина й далі будуть ризикувати життям, перетинаючи Полтавське Шосе. Хотілося б, щоб Пісочинська селищна рада прислухалася до здорового глузду й якнайшвидше вжила заході для створення умов для безпечного пішохідного переходу.
Олександр Тищенко, депутат Пісочинської селищної ради
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Пісочин, перехід, школа


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: