» » ЗАКОН «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ». Що потрібно знати та з чим ознайомитись мешканцям багатоквартирних будинків?

ЗАКОН «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ». Що потрібно знати та з чим ознайомитись мешканцям багатоквартирних будинків?ЗАКОН «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ». Що потрібно знати та з чим ознайомитись мешканцям багатоквартирних будинків?

Із 10.06.2018 р. вступили в силу окремі статті Закону «Про житлово-комунальні послуги», який дає всі можливості та інструменти для того, щоб було збережене конституційне право людей на розпорядження своїм майном. Від цього дня власники квартир у багатоквартирних будинках можуть зібратися на загальні збори й обрати собі того управителя, якому довіряють. Навіть у будинках, де не створені ОСББ, без рішення власників ніхто відтепер не зможе ані нав’язати управителя, ані встановити нові тарифи. Адже, відповідно до закону, орган місцевого самоврядування може проводити конкурс на вибір управителя для будинку виключно за однієї умови – якщо власники будинку зібралися на загальні збори й протоколом делегували органу місцевого самоврядування право вибрати управителя для свого будинку. Також із 10 червня тарифи на управління житлом не будуть встановлюватися органами місцевого самоврядування – ціна буде договірна та визначатиметься в договорі між будинком та управителем. Поки мешканці будинку не вирішили, чи самі будуть управляти будинком, чи будуть наймати управителя, чи передадуть вибір управителя органу місцевого самоврядування, будинком продовжує управляти старий ЖЕК на умовах старого договору та за старими тарифами. Змінювати умови чи ціни в старих договорах закон забороняє. Договори, що були укладені раніше, продовжують дію до моменту обрання управителя за новим договором та правилами надання послуг.

ЗАКОН «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ». Що потрібно знати та з чим ознайомитись мешканцям багатоквартирних будинків?

Комунальні послуги – це послуги із водопостачання, водовідведення, теплопостачання, гарячого водопостачання, електроенергії, газу, поводження з відходами. У цих сферах закон фактично визначає моделі відносин із монополістами. Надання комунальних послуг продовжуватиметься за старою системою договірних відносин до 01.05.2019 р. До того часу нічого не змінюється. Щоб уникнути хаосу в системі надання комунальних послуг, було ухвалено рішення відтермінувати набуття чинності закону до закінчення опалювального сезону наступного року. Із 01.05.2019 р. повинен бути готовий весь пакет підзаконних актів, потрібний для реалізації моделей відносин із надання комунальних послуг – від цього часу кожен будинок матиме можливість обрати модель відносин із надавачами комунальних послуг. Старі договори діятимуть до моменту, поки власники не укладуть договори за новим законом.
Також до 01.05.2019 р. буде відтерміновано набрання чинності частини закону, яка стосувалась введення пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг, оскільки немає нових договорів, які захищають споживача. Таким чином, і пеня, і застосування штрафних санкцій споживачами до монополістів (а це також передбачено законом) будуть застосовуватись із 01.05.2019 р. Єдина стаття, яка переноситься у терміні впровадження – це застосування штрафних санкцій для водоканалів і теплоенерго за невчасне встановлення будинкових лічильників. Власне, штрафні санкції повинні були застосовуватися до підприємств із 02.08.2018 р., але ця дата перенесена на 01.08.2020 р. Терміни встановлення будинкових лічильників води і тепла для водоканалів і теплоенерго залишаються такими ж, як вони були в законі. Але застосування штрафних санкцій переноситься, оскільки уряд поки що не розробив підзаконних актів для того, щоб водоканали й теплоенерго вчасно змогли виконати терміни встановлення лічильників.
Уряд Постановою від 05.09.2018 р. №712 затвердив Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, що дозволить врегулювати процес надання послуг з управління багатоквартирним будинком відповідно до вимог Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про житлово-комунальні послуги». У правилах чітко прописані механізми обрання та призначення управляючих компаній співвласниками будинку, процедура приняття в управління будинку, вимоги до оформлення відповідних документів, повноваження, права та обов’язки суб’єктів договору.
Типовий договір містить більше конкретики, додатки до договору дають змогу конкретизувати кожну складову тарифу. Для того, щоб почуватися захищеними і впевненими, радимо ознайомитися з цими документами на Урядовому порталі за посиланням: КМУ
Людмила Кісєльова, депутат Пісочинської с/р
svadebnet.ruknig5.ru

   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: