» » Лебідь, рак і щука та проблеми дітей

Лебідь, рак і щука та проблеми дітейЛебідь, рак і щука та проблеми дітей

Наприкінці січня 2015 р. в дитячому садку No 1 (Пісочин, вул. Леніна,94) відбулися відкриті батьківські збори, де були присутні близько 30 батьків. Керівник закладу Оксана Ноздріна доповіла присутнім про успіхи закладу, минулого року серед 36 дитсадків району посів 2 місце., а також повідомила про його проблеми. Левову частину зборів було присвячено питанню добровільних пожертв, що здійснюють батьки для підтримки життєдіяльності дитячого садка. Керівник закладу прозвітувала про витрати добровільних пожертв.
Як на мене, прозорістю звіт не відрізнявся, але Оксана Валеріївна запевнила присутніх, що в неї є письмово підтверджені витрати, проте, присутнім на зборах батькам, цього не продемонструвала. Але стверджувати, що письмових підтверджень витрат немає, я не можу.
Ось цей звіт і поділив усіх присутніх на три групи: персонал дитсадка, батьків, яким було байдуже, куди та як витрачаються їхні важко зароблені кошти (таких була більша частина) та батьків, які вимагали детального звіту. У приміщенні завирували емоції, звинувачення, що, на мою думку, й не дало можливості знайти компромісне рішення – скільки збирати грошей, як розподіляти, як звітувати. На жаль, у шквалі емоцій батьків керівник дитсадка не проявила дипломатичності, гнучкості, щоб вчасно направити емоції батьків на вирішення проблем. Ця ситуація непоодинока.
Так батьківські збори могли закінчитися в будь-якому дитсадку чи школі.
На думку активістів «ГО – «Альтернатива»», у важкі економічні часи, що переживає наша країна, фінансова підтримка батьками дитсадків, музичних, спортивних та загальноосвітніх шкіл необхідна. Без цього фінансування ці заклади або будуть дуже обмежені в своїх можливостях, або взагалі припинять існування. Для прикладу, в 2014 р. Пісочинська с/р на 733 дитини, які відвідують три дитсадки селища, виділила 40 531,2 грн. на весь рік для закупівлі господарчих товарів та побутової хімії (лист No 322 від 23.02.15). Це приблизно 4,6 грн. в місяць на одну дитину.
Отже, без самоорганізації батьків зробити цікавим життя наших дітей у дитсадках та школах буде складно. «ГО – «Альтернатива»» радить до збору пожертв напрацювати прості, прозорі й зрозумілі правила, що будуть влаштовувати всіх батьків, даватимуть можливість знайти інші варіанти для тих батьків, які не можуть здійснювати пожертви. Очевидно, для цього треба активніше залучати батьківські трійки. І, звичайно, слід заздалегідь планувати, на що витрачати зібрані пожертви, як економити. Обов’язковою умовою є звіт про витрачені кошти, який знімає значну частину питань.
На зборах був присутнім і слухав побажання, звинувачення, подяки, претензії та погрози Павло Нетеса
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Пісочин, виховання, няня, садок, діти, порядок


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: