» » Школа лідерів громад

Школа лідерів громад22-24 січня 2016 року у Києві відбувся заключний семінар Школи лідерів громад в якому взяли участь представники «ГО–«Альтернатива»». Віктор Кисіль та Артем Фисун були обрані до органів місцевого самоврядування на місцевих виборах, що відбулись у жовтні 2015 року депутатами Харківської обласної та Харківської районної рад.

Школа лідерів громад

Школа лідерів громад - програма Української школи політичних студій, організована за ініціативи та підтримки Міжнародного фонду «Відродження» влітку 2015 року до місцевих виборів. До участі в Школі були відібрані активні представники громадянського суспільства та волонтерських ініціатив з різних регіонів України із врахуванням ґендерної квоти.

Школа лідерів громад

Перший день навчань почався з привітання Ігоря КОГУТА, директора Української школи політичних студій. Навчальну програму розпочав Ігор КОЛІУШКО, експерт з публічного права, який розповів про місцеве самоврядування та зміни передбачені реформою.

Школа лідерів громад

Продовжив семінар Ігор ПАРАСЮК, експерт з децентралізації, який поділився як пропоновані зміни до Конституції України можуть змінити тренди розвитку міст. Пан Ігор наводив приклади міст, в яких передбачена енергоефективність, зручне пересування людей з обмеженими можливостями та нагадав депутатам про міжнародні акти та постанови про місцеве самоврядування.

Школа лідерів громад

Другий день почався з виступу Василя ГАЦЬКА, Голови партії «Демократичний Альянс», який поділився досвідом боротьби із корупцією зсередини. Василь розповідав про потенційні корупційні схеми в комунальних підприємствах, які потрібно розкривати, також наголошував на важливості комунікації своїх дій як місцевої влади з населенням.

Школа лідерів громад

Народні депутати Ганна ГОПКО, Остап ЄДНАК, Олена СОТНИК розмірковували разом з учасниками про децентралізацію на шляху трансформації України. Розповіли, як важливо формувати команду та мати належну підтримку для втілення планів.
Учасники також взяли участь у практичному занятті – Town Hall Meeting, або міські зібрання. Міські зібрання є одним з прогресивних інструментів залучення громадян до участі в процесі прийняття рішень, який широко використовується за кордоном. Учасники мали змогу обговорити три сценарії за технічної підтримки Ліги інтернів Верховної Ради та проекту USAID «РАДА».

Школа лідерів громад

Юлія ТИЩЕНКО, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень в рамках доповіді «Депутатська етика» дала учасникам низку корисних порад про етичні засади діяльності депутатів місцевих рад, серед яких інформування виборців про програму не рідше одного разу на рік, інформування про результати звіту, участь у громадських слуханнях, вивчення громадської думки, дотримання регламенту тощо.
Роберт ХОРОЛЬСЬКИЙ, експерт з міжнародного права, прочитав лекцію на тему «Угода про Асоціацію: регіональні аспекти». Роберт продемонстрував, як можна використовувати її положення для регіонального розвитку.

Школа лідерів громад

Олена МАСЛЮКІВСЬКА, менеджер проекту Канадського уряду «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку», актуалізувала питання про державно-приватне партнерство для покращення інфраструктури та надання послуг населенню, висвітливши алгоритм рішень щодо впровадження ДПП.
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Київ, Україна, школа, дипломатія, влада, депутат, народ


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: