» » Олег Лазаренко – художник і винахідник

Олег Лазаренко – художник і винахідник
Лазаренко Олег Анатолійович – заслужений художник України, дизайнер, член творчого мистецького об’єднання “Буриме” (Валентин Грицаненко, Олег Лазаренко, Олександр Лисенко, Олександр Шеховцов). Неодноразовий учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Олег народився в 1961 р. у м. Харків. Образотворче мистецтво вивчав у Харківській обласній дитячій художній школі ім. І.Ю.Репіна, потім закінчив Харківський художній-промисловий інститут. Стажувався у вищій школі мистецтв та дизайну в м. Галле (Німеччина).

Олег Лазаренко – художник і винахідник

Ось як художник згадує роки навчання: «В академії кожен викладач передає свій особистий стиль і досвід студентові. В таких умовах студентові потрібно навчитися дотримуватися балансу, переймаючи від кожного викладача найкращі риси його стилю. А в більшості випадків виходить так, що коли випускник академії починає виставляти свої роботи, йому мистецтвознавці та художники кажуть, а чому ж ти під свого викладача пристосовуєшся? Ось і виходить, що ті таланти, які мають амбіції й продовжують далі шукати себе і свій напрямок у творчості, мають шанс стати справжніми творцями, а ті, хто збивається зі шляху, втрачають можливість знайти себе, свій стиль, зреалізувати талант».

Олег Лазаренко – художник і винахідник

Основний жанр, в якому працює Олег, – станковий живопис у реалістичному стилі, проте більшість пейзажів, портретів апостолів, святих, князів, іконописців, монахів написав у техніці мозаїчного кольоропису. За допомогою цієї техніки малювання живописець не тільки створює власні шедеври, але й подорожує в часі, переосмислює й обіграє роботи найвідоміших класиків світу. Наслідком стала поява найвідоміших робіт митця: живописна серія – «Квіти», «Сучасники», «Цивілізація кохання», «Діалоги в мистецтві», «Апостольське причастя», «Щоденник Індії», «Україна – минуле, сучасне, майбутнє»; триптих «Святі гори», «М. Волошин», «С. Васильківський», «Великий сюрреаліст», «Б. Хмельницький», «К. Малевич», «Лесь Курбас», «Сорочинський ярмарок», «Св. апостол Андрій», «Т. Шевченко», «С. Сапеляк», «Г. Сковорода», «Надія», «Філарет». Роботи художника знаходяться в приватних і державних колекціях Німеччини, Франції, США, Арабських Еміратах, Великобританії, Венесуели, Канади та інших країнах світу.

Олег Лазаренко – художник і винахідник

На створення однієї роботи митець витрачає декілька місяців. Зауважимо, що підготовка до роботи над картиною займає багато часу. Наприклад, для створення живописної серії робіт «Щоденник Індії», художник ознайомився з історією Індії та відвідав найцікавіші куточки цієї дивовижної країни, побував у музеях та відвідав велику кількість художніх галерей. Він із захватом розповідає про комплекс Биби-Ка-Макбара, гробницю Хумаюна, Аджанту, одне із семи чудес світу – Тадж-Махал: «Більше за все мене вразила робота скульпторів із різьблення по мармуру, по кольоровому камінню – це просто фантастична робота. Зараз індуси намагаються фрагментами відтворити технологію XVІI сторіччя, але те, що роблять сучасні скульптори, якісно відрізняється від тієї роботи тому, що пережили століття. Коли відвідуєш такі місця, з’являються думки: це ж як потрібно любити свою другу половинку, щоб створити таке чудо? Розумієш, що тут не тільки колосальна людська праця талановитих скульпторів і будівельників, але й купа людських доль покладена – надто велика ціна такої роботи».

Олег Лазаренко – художник і винахідник

Спочатку художник, як конструктор, вибудовує картини як композицію з тисяч дрібних деталей, а потім виписує кожну з них. Цей процес тривалий і трудомісткий, вимагає не тільки майстерності, а й віртуозності. Зацікавлений темою, художник вивчає біографії видатних людей та цікавиться історією різних країн світу. «Постійно шукаєш для себе щось нове та цікаве і, звичайно, наполегливо працюєш. У мене, наприклад, якщо я 3-4 дні не малюю, вже починається психоз. Був випадок, коли я трохи прихворів: три дні пролежав, дивлюсь, на годиннику 2 година ночі, а мені малювати хочеться та клеїти!» – ділиться Олег.

Олег Лазаренко – художник і винахідник

За допомогою накладання одного зображення на інше, гри кольорів і світла майстру вдається на одній картині відобразити відразу кілька епох. А робить художник це так: спочатку наносить малюнок м’якими матеріалами, потім виконує акриловий живопис відповідно по контуру малюнка; пізніше, за рахунок нанесення шматочків паперу, підібраних за кольором і тоном, на картині з’являються дрібні мозаїчні візерунки, що багатошарово приклеєні один до одного під дією високої температури. Мозаїчні плями об’єднуються в композицію й наприкінці високотемпературне дублювання всієї мозаїчної композиції наноситься на полотно. У результаті – образи і лики проступають один за одним, немов відбиваючись і множачись одне в одному. А щоб не втомлюватися й уникнути монотонності в роботі, митець намагається впродовж роботи над однією й тією ж картиною міняти фарби та технічні прийоми: «Коли ти зробив картину в кольорі та починаєш обклеювати, тоді можна прямо на картині якісь свої мемуари або послання майбутнім поколінням писати. Тобто, заклеїв напис і він не читається, але в інфрачервоному випромінюванні можна прочитати. Але я ще не на стільки відчуваю себе метром, щоб дозволити собі мемуари писати» – посміхається, розповідаючи, художник.

Олег Лазаренко – художник і винахідник

Впродовж 15 років Олег практикує ідею колективної творчості: разом із колегами творчого об'єднання "Буриме" працює над проектом "Цивілізація Любові" та низкою цікавих робіт, що незабаром з’являться перед глядачами. Ідея колективної творчості навіяна ідеями Ван Гога. Як зазначає художник, «…у сучасному житті ми намагаємося втілити його ідею писати картину колективно – це коли одну картину пишуть 5-6 художників і більше. Зараз вчені почали більш детально вивчати досвід колективної творчості. Вони з’ясовують, як використовували подібні методи, починаючи з первісного ладу та пізніше, як писали ікони іконописці, як писали сумісно картини імпресіоністи, як писав Ван Гог із своїми колегами, як пре-рафаеліті в Англіїї, як "Мітьки" в Санкт-Петербурзі, було проведено дослідження і підготовлено монографію з цієї тематики: Влад Яновський "Буриме. Утопія Ван Гога". Монографія вийшла, її можна знайти в мережі Інтернет. Робота дуже цікава й пізнавальна».

Картини Олега Лазаренка надзвичайної краси, вони живі та натуральні, спостерігаючи за його портретами, складається враження, що ти дивишся не на картину, а на фотографію. Якщо у Вас буде можливість, обов’язково відвідайте виставку нашого талановитого земляка! Ви отримаєте купу позитивних вражень та величезне естетичне задоволення.
Артем Фисун

svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Украина, Харьков, Лазаренко, Буриме, Олег, художник, картини, мистецтво


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: