» » Харківський об’єднаний районний військовий комісаріат

Харківський об’єднаний районний військовий комісаріатСьогодні ми завітали до Харківського об’єднаного районного військового комісаріату та зустрілися з військовим комісаром району – підполковником Совою Сергієм Вікторовичем, запитали його щодо призову на строкову військову службу, відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом та найближчої мобілізації.

Харківський об’єднаний районний військовий комісаріат

Сергіє Вікторовичу, зараз дуже багато уваги приділено військовій службі, а особливо цікаво дізнатися про призов на строкову військову службу, службу за контрактом та докладніше про чергову мобілізацію? Хотіли б отримати інформацію з перших рук.
Так, на сьогодні пріоритетним завданням є захист нашої Батьківщини. Працівниками військового комісаріату здійснюються заходи щодо відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом та кандидатів для призову за мобілізацією. Про призов на строкову службу Президентом поки ще рішення не прийнято.

Розкажіть будь ласка трохи більше про контракт?
Для оформлення контракту до лав Збройних Сил України потрібно прийти до військового комісаріату з військовим квитком або приписним свідоцтвом, паспортом та ідентифікаційним кодом та пройти медичну комісію у військовому комісаріаті. Місце служби обирається за бажанням громадянина з урахуванням освіти та отриманої військової спеціальності по всій території України (в тому числі у м. Харкові, та Харківській області).

Які вимоги кандидату пред’являє Міністерство оборони?
Згідно із законом, служити за контрактом має право будь-який бажаючий громадянин України віком від 18 до 60-ти років, який за станом здоров’я придатний до військової служби та не має судимості і не перебуває під слідством.

Які терміни контракту?
Контракт укладається на термін від 6 місяців в особливий період, до 3-х років на посадах рядового складу, сержантський склад може підписати контракт на 5-ть років.

Чи будуть проходити військове навчання чи підготовку майбутні контрактники?
Майбутнього військовослужбовця відправляють в навчальні підрозділи за фахом, які розташовані по всій Україні (м. Полтава, смт. Десна, м. Житомир, смт. Старичі, смт. Васильків, м. Одеса та інші). Термін навчання залежить від того, чи проходив військову службу «контрактник» до призову та яку спеціальність вибрав.

Чи будуть проходити службу контрактники у зоні АТО?
Це залежить від фізичної та психологічної підготовки та від того, в якій військовій частині він буде служити. Деякі хлопці йдуть свідомо захищати свій дім, а деякі тільки щоб заробити гроші.

Ось ми дійшли до важливого питання – це заробітна плата, соціальний захист. Скільки отримує «контрактник»?
Грошове забезпечення «контрактника» визначено наказом Міністра оборони України № 44 від 27.01.2016 року та затверджено постановою Кабінету Міністрів України та залежить від військового звання, займаної посади, вислуги років та складає:
рядовий склад – 7000-7500 грн.,
командир відділення – 7500-8000 грн.,
командир взводу – 9000-9500 грн.
За безпосередню участь у бойових діях військовослужбовцям виплачується 4200 грн. за місяць, за участь у забезпеченні АТО. Без участі у бойових діях військовослужбовцям виплачується 1200 грн. за місяць.
Також для військовослужбовців передбачені пільги, ось деякі з них:
- Пільги з оплати позик, кредитів;
- Зарахування військової служби до страхового стажу;
- Право військовослужбовців на охорону здоров'я та безкоштовну медичну допомогу;
- Право військовослужбовців на оплачувану відпустку від 30 діб;
- Можливість вступу до вищих навчальних закладів на пільгових умовах;
- Пільги сім’ям військовослужбовців;
- Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.
Харківський об’єднаний районний військовий комісаріат

Яка зараз ситуація, краще ніж у минулому році, чи є добровольці?
Для порівняння, в минулому році за цілий рік було призвано на контракт 31 особу. На сьогоднішній момент підписали контракт вже 15 осіб, вони вже є військовослужбовцями і навчаються в навчальних центрах та служать у військових частинах, вони всі добровольці, з них є ті хто служив у перших хвилях мобілізації.

Чим займаються працівники військового комісаріату і які завдання покладено на військовий комісаріат району?
Зараз комісаріат спільно з місцевою владою, з головами сільських, селищних, міських рад, керівниками центрів зайнятості, керівниками навчальних закладів та підприємств проводять роз'яснювальну роботу, щоб популяризувати контрактну службу серед мешканців району. Першочерговим завданням роз’яснювальної роботи є те, щоб всі військові частини, підрозділи різних родів військ формувалися виключно на добровільній свідомій основі і в них служили кращі з кращих, професіонали, які в будь-якій ситуації зможуть стати на захист України.

Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до лав Збройних Сил України за контрактом.

АДРЕСА: ХАРКІВСЬКИЙ ОРВК
ПРОСП. МОСКОВСЬКИЙ, БУД. 96-А
ТЕЛ. 732-29-20; 050-882-7077; 068-090-0677; 063-522-0343
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Україна, Харків, район, військомат, воїн, ВСУ, армія


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: