» » Пресс-тур до Верховної Ради України

Пресс-тур до Верховної Ради України13-15.04.2016 року в рамках проекту «Модельний округ» Програми USAID «РАДА» відбувся прес-тур журналістів Харківщини та Луганщини до м. Київ. У перший день, 13 квітня, журналісти відвідали офіс громадського об’єднання «Реанімаційний пакет реформ» – це об'єднання експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників більше, ніж із 50-ти аналітичних центрів та громадських організацій.

Пресс-тур до Верховної Ради України

Головна мета цих людей – прискорення процесу реформування та розбудова незалежної, демократичної, правової, сильної та авторитетної української держави із заможним суспільством і рівними можливостями для кожної особи на розвиток і самореалізацію. Кваліфіковані незалежні експерти та спеціалісти розробляють нові законопроекти, формуються експертні оцінки, готують аналітичні звіти. Із діяльністю організації можна ознайомитися на сайті http://rpr.org.ua/.

Пресс-тур до Верховної Ради України

Під час візиту журналісти ознайомилися з організацією роботи Верховної Ради України, відвідали робочі кабінети народних депутатів Світлани Заліщук (БПП) та Олени Сотник (САМОПОМІЧ). Світлана Заліщук зазначила, що доводиться працювати зі значним обсягом документації та опрацьовувати великий потік інформації. Кожного дня на пошту депутата надходить близько 40 звернень від громадян.

Пресс-тур до Верховної Ради України

А Олена Сотник вказує на низький рівень фінансового забезпечення депутатів, що є благодатним ґрунтом для розвитку корупції: «За кордоном мені соромно заявляти про те, що моя платня становить 200 доларів на місяць. Із цього просто сміються».

Пресс-тур до Верховної Ради України

Журналісти, розподілившись за інтересами, ознайомилися із роботою комітетів Верховної Ради України, відвідали засідання комітету з питань запобігання і протидії корупції, де було цікаво спостерігати за діяльністю Єгора Соболєва (САМОПОМІЧ), який виважено та конструктивно проводив засідання.

Пресс-тур до Верховної Ради України

У день обрання нового Кабінету Міністрів під стінами Верховної Ради України проводили пікет представники професійно-технічних закладів, вимагаючи бюджетного фінансування.

Журналісти стали свідками історичної миті – обрання Прем’єр-міністром України Гройсмана Володимира Борисовича, а Головою Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича. За Володимира Гройсмана проголосувало 257 народних депутатів. При цьому 50 депутатів висловилися проти цього призначення, 48 – утрималося, а 35 народних обранців взагалі не висловили ніякої позиції, хоча й знаходилися в сесійній залі.

Пресс-тур до Верховної Ради України

Народний депутат Роман Семенуха пояснив, що утримався через порушену процедуру голосування, адже парламент має голосувати за проект постанови, поданої президентом, а не депутатами, як було в цьому випадку. Отже, порушено законодавство України при прийнятті дуже важливого рішення.


Після засідання Верховної Ради України журналісти по гарячим подіям взяли коментарі в народних депутатів та відвідали спільний прес-брифінг С. Заліщук, О. Сотник та керівника програми USAID «РАДА» Ігоря Когута, де відбулося обговорення проблем прикордонних територій Луганської й Харківської областей та шляхи їх подальшого вирішення. Заступник директора програми USAID «РАДА» Едвард Рахімкулов провів семінар, під час якого журналісти дізнались про основні етапи та деталі законодавчих ініціатив.

Пресс-тур до Верховної Ради України

Останній день туру ознаменувався визначною подією – приїздом до Києва делегації Європарламенту.
Євродепутати взяли участь у парламентсько-громадській конференції «Створюємо ефективний, підзвітний, відповідальний парламент», що відбулася в відбулась в маєтку, побудованому на початку 20-го століття. Місія Європарламенту представила громадянському суспільству, депутатам та Апарату ВР України звіт та дорожню карту реформи Верховної Ради України для спільної роботи над подальшим втіленням європейських цінностей та принципів роботи законодавчого органу України. Звіт був презентований перед більше, ніж 200 учасниками парламентсько-громадської конференції. Звіт і дорожня карта виконуються Фондом «Східна Європа» та Програмою розвитку ООН в Україні у співпраці із Апаратом Верховної Ради України.

У процесі реформування діяльності Верховної Ради України Європарламент пропонує зосередитись на 7 ключових пріоритетах:
- ефективна законодавча робота Верховної Ради;
- контроль за виконавчою гілкою влади;
- відкритість, прозорість і підзвітність Верховної Ради громадянам;
- наближення українського законодавства до законодавства ЄС;
- належна адміністративна інфраструктура Апарату ВРУ;
- коаліція, опозиція, й діалог у Верховній Раді;
- етичні стандарти роботи Верховної Ради.

Пресс-тур до Верховної Ради України

Керівник місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради Пет Кокс підкреслив важливість ролі громадянського суспільства в цьому процесі: «Організація громадянського суспільства – невід'ємна складова будь-якої реформи. Залучення, адвокація та моніторинг – основні засади співпраці інститутів влади з громадянським суспільством. Громадські організації, попри те, що знаходяться поза парламентом, залишаються вагомим агентом необхідних змін».
Об'єднавши представників громадянського суспільства, депутатів та Апарат ВРУ, конференція стала тим дискусійним майданчиком, на базі якого буде вироблений подальший план дій для громадянського суспільства щодо визначення першочергових кроків щодо інституційних реформ українського парламенту.
Артем Фисун
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Київ, депутати, парламент, Верховна Рада, журналісти, народ


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: