» » ЛІКАРНІ НЕ МОЖНА ЗАКРИВАТИ!

ЛІКАРНІ НЕ МОЖНА ЗАКРИВАТИ!31 січня 2017 р. відбулася зустріч депутатських фракцій Харківської області від «Об’єднання «Самопоміч» із експертами Андрієм Пеньковим та Оленою Хитровою, під час якої були розглянуті питання медичної реформи в Україні.

ЛІКАРНІ НЕ МОЖНА ЗАКРИВАТИ!

У ході бесіди було з’ясовано ключові положення медичної реформи.

1. У Харківській області департамент охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації планує створити 5 госпітальних округів: Центральний (Богодухівський, Валківський, Дергачівський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський, Нововодолазький, Харківський, Зміївський, Чугуївський, Печенізький р-ни та м. Люботин), Балаклійський (Балаклійський, Барвінківський, Борівський, Ізюмський р-ни), Лозівський (Близнюківський, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Первомайський, Сахновщинський р-ни), Куп’янський (Великобурлуцький, Дворічанський, Купянський, Вовчанський, Шевченківський р-ни) та м. Харків. Основний принцип створення госпітального округу – це надання повного переліку медичних послуг, однакова можливість доступу до цих послуг.

2. У кожному госпітальному окрузі буде створена рада госпітального округу із представників сільських, селищних, міських та районних рад, що увійшли до госпітального округу, пропорційно до кількості населення. На цей час порядок формування ради госпітального округу й кількість представників громад не визначені. У Центральному окрузі, до складу якого входить Харківський та Дергачівський р-ни, станом на 07.02.2017 р. планується зберегти лікарні інтенсивного лікування – в м. Мерефа, м. Богодухів, м. Валки, м. Чугуїв, м. Дергачі, м. Золочів, м. Люботин, смт. Красний Кут. У сел. Пісочин Харківська ОДА на чолі з Ю. Світличною не передбачила збереження лікарні. Зауважимо, що саме рада госпітального округу буде визначати кількість, розташування та рівень лікарень у межах госпітального округу. Отже, запропонований обласною адміністрацією перелік лікарень може змінитися.

3. Первинний рівень медицини будуть складати сімейні лікарі з розрахунку 1 лікар на 2 тис. мешканців і 1 педіатр на таку ж кількість дітей. При цьому в населених пунктах від 20 тис. мешканців (Дергачі, Пісочин, Солоницівка і под.), за рішенням рад госпітальних округів, можуть бути створені цілодобові пункти невідкладної медичної допомоги. Ці пункти мають бути забезпечені усім необхідним для роботи з ургентними (невідкладними) хворими та для подальшого їх перенаправлення в лікарню 1 або 2 рівня. При цьому такі медичні пункти, за потребою, можуть бути обладнані діагностичною апаратурою для проведення оперативного аналізу крові, сечі, рентгену, ЕКГ.

4. Головний принцип реформи – гроші ходять за пацієнтом, що означає, якщо дергачівцям або пісочинцям зручніше лікуватись в Харкові, то вони не зобов'язані їхати в Богодухів чи в Мерефу. Отже, фінансуватиметься не кількість ліжок у лікарні, а кількість пацієнтів, яким лікарня, лікар надали послуги.

5. Лікарні, які зараз існують, не будуть закриватися, якщо їх перепрофілюють у лікарні чи заклади, необхідні в госпітальному окрузі. Наприклад, якщо в окрузі немає реабілітаційного центру, а є дві звичайних лікарні, то одна із них стане лікарнею інтенсивної терапії (30% часу перебування пацієнта в процесі лікування), а інша – реабілітаційним центром (70% часу перебування пацієнта в процесі лікування). Так само менші лікарні будуть ставати спеціалізованими лікарнями, типу хоспису (заклади для важкохворих).

ЛІКАРНІ НЕ МОЖНА ЗАКРИВАТИ!

Таким чином, із наявних лікарень, які зараз більшою чи меншою мірою надають однаковий перелік послуг, будуть створюватися великі медичні центри, де будуть працювати фахівці різних профілів та буде якісне сучасне обладнання. За задумом, усі ці заходи мають привести до покращення якості надання послуг.

Із усього цього слід зробити висновок: велика відповідальність за систему охорони здоров’я покладається на сільські, селищні, міські, районні та обласні ради. Адже від того, наскільки вони зможуть принципово й зі здоровим глуздом визначати пріоритети розвитку медицини на місцях, залежить здоров’я членів громад.

Депутати «Об’єднання «Самопоміч» підготували та направили на ім’я міністра охорони здоров’я звернення про необхідність виправлення недолугостей, яких припустився департамент охорони здоров’я Харківської ОДА.28 лютого 2017 р. депутат Артем Фисун («Об’єднання «Самопоміч») виступив на сесії Харківської районної ради із заявою, в якій висловив пропозицію звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України надати необхідні роз’яснення та забезпечити законодавчу базу до змін, що пропонуються. На жаль, більшість районної ради, яка складається з представників БПП та «Відродження», відмовилися навіть включити це питання в порядок денний сесії, попри те, що відповідний проект рішення був поданий у визначений законом термін.

Віктор Кисіль
svadebnet.ruknig5.ru

Теги: Реформа, медицина, Україна


   Залиште ваш відгук

Контакти «ГО–«Альтернатива»»

Помічник депутата Харківської обласної ради: Станіслав Шапарь (095) 191-17-33.
Депутати Пісочинської селищної ради Олександр Тищенко (067) 741-33-91; Людмила Кісєльова
(099) 276-01-54.
Депутати Харківської районної ради: Артем Фисун (095) 671-17-22; Артем Костецький (067) 573-71-03; Дмитро Куріло (050) 532-28-50.
Депутат Харківської обласної ради: Віктор Кисіль (050) 956-18-08.

 

Наш E-Mail: